Říjen 2016

img_5059Školní rok se naplno rozběhl a žáci si během prvních dvou měsíců zpestřili výuku řadou akcí, ze kterých si odnesli nové zážitky a získali nové zkušenosti.

V polovině září podnikli šesťáci se svou novou třídní učitelkou Gabrielou Hallett a tělocvikářkou Janou Radochovou celodenní výlet na Malou Skálu v Českém Ráji. Zde utužovali kolektiv v lanovém centru a projížďkou na raftech. Posledního horkého dne tak využili i pro vodní radovánky. Výlet si všichni náramně užili.

20.9. se konal fotbalový turnaj dívek na ZŠ Dědina. Turnaj byl zorganizován fotbalovým klubem Dukla Praha, který ho pojal i jako nábor do dívčího fotbalového kádru. A bylo z čeho vybírat. Náš tým sehrál čtyři zápasy a všechny soupeře s nemalým gólovým rozdílem porazil. Předností našich děvčat byla bojovnost a radost z každého fotbalového momentu. Velké nasazení bylo odměněno medailí a pohárem za 1. místo.

Týž den se uskutečnilo první představení Klubu mladého diváka. Šestnáct žáků s pedagogickým doprovodem vyrazilo na divadelní představení Mikulášovy prázdniny do Divadla v Celetné.

Pro posílení bezpečnosti našich nejmenších žáků v silničním provozu proběhla dne 21. 9. na školním hřišti pro 1. a 2. třídu dopravní výchova.

Na konci září a v průběhu října se některé třídy (2. A, 2. B, 3. třída, 5. B, 6. třída) postupně vydaly na nedaleký pozemek sklízet brambory. Žáci se střídali v činnostech: vyorávání, sbírání a třídění brambor, vláčení bránou a udržování ohně. Všichni si za odměnu pak brambory upekli a na oheň přidali i pár klobásek a jablek.

Začátkem října rozběhly na naší škole svou činnost různé kroužky.

V říjnovém anglickém počasí se odehrál ve dvou dnech turnaj v minifotbale mladších a starších žáků základních škol z Prahy 6. SK Aritma Praha hostila výběr žáků 6.-7.třídy a 8.-9. třídy. V turnaji nastoupili kvalitní soupeři s velkými fotbalovými zkušenostmi a projevilo se to i na výsledku starších žáků. Mladší žáci měli hratelnější soupeře, ale jedna výhra také nestačila na postup. Obdivuhodné je, že oba týmy i přes velmi nepříznivé počasí měly chuť hrát. Z mladších žáků se předvedl v bráně Adam Bubák, který slyšel pochvalu i od jiných trenérů a hráčů.

V pátek 21. října se uskutečnily dvě akce. V rámci výuky anglického jazyka navštívila 7. třída divadelní představení Canterburské povídky. Studenti křesťanského gymnázia odehráli v originále tři vybrané příběhy. Sedmáci  se tak seznámili s klasickým dílem anglické literatury a zároveň si procvičili své jazykové schopnosti a porozumění. Vybraní žáci se pak odpoledne po škole věnovali hokejbalovému tréninku na Palmovce. Během příštího roku proběhne v rámci projektu Hokejbalem proti drogám turnaj, proto se chtěli předem s tímto netradičním sportem seznámit. Trenér se žákům věnoval celou hodinu, trénovali např. držení hokejky, vedení míčku, přihrávky, střelbu a nakonec si zahráli zápas. Překvapením bylo, že se do dobrovolného tréninku zapojili nejen chlapci, ale i děvčata.

V pondělí 24. 10. navštívili třeťáci chrám sv. Víta. Prohlédli si nejen vnitřek katedrály, ale i Svatováclavskou kapli a stáli i před dveřmi se sedmi zámky vedoucími do korunní komory. Největším zážitkem byl výstup na jižní věž katedrály a zastavení u jejích zvonů, včetně Zikmunda.

V průběhu října proběhlo pro devátou třídu několik prezentací zástupců středních škol a možná tak ulehčili rozhodování některých žáků s výběrem střední školy.

Konec října byl zakončen stylově –  žáci 9. třídy navštívili v rámci výtvarné výchovy významnou přehlídku designu Designblok. Žáci se seznámili s tím nejlepším, co se v loňském roce povedlo předním českým designérům a i s nejlepšími pracemi studentů uměleckých škol.