Květen a červen 2015

Všichni jsme opět o rok moudřejší a bohatší o zážitky a zkušenosti.
Snažíme se, aby i naši žáci získali co nejvíce podnětů. Během května a června se zúčastnili těchto akcí: hned v neděli 17.5. – po Slavnosti květů – odjela skupina žáků od 5. do 9. třídy s paní učitelkou Typoltovou a Korcovou na týdenní poznávací zájezd do Velké Británie. Děti si prohlédly nejzajímavější místa historického i moderního Londýna, navštívily Cambridge, čerpaly i dojmy na anglickém venkově. Na vlastní kůži všichni zažili pravé anglické počasí. Každý se vrátil plný zážitků a motivace pro další usilovné studium anglického jazyka.

Děti od 1. do 4. třídy tleskaly herečkám i spolužákům na interaktivním divadelním představení v anglickém jazyce Magic Concert a Murder Mystery v tělocvičně školy v úterý 19.5.
Pro žáky 8. a 9. třídy se konala 20.5. přednáška „Láska ano, děti ještě ne“.
Stále pokračuje spolupráce s občanským sdružením Abel. Děti ze 3.B si 20.5. opět vyzkoušely, kolik práce dá připravit políčko před sázením brambor a jak brambory zasadit.
Děti z pátých tříd navštívily 21.5. naučný pořad, jak se dělá animovaný film – „Ta malá z rybárny“.

Den dětí oslavila celá škola již tradičním bowlingovým turnajem.
Dvojice žáků z 5.B – Františka Šemberová a Adam Šnajdr – vybojovala fantastické 2. místo v celostátním finále soutěže Helpíkův pohár, které se konalo v Jeseníkách.
Děti z 2. třídy, 3.A i B, 4. třídy a 5.A i B si užily hromadu dobrodružství na školách v přírodě. Druháci, 3.A i čtvrťáci vyjeli už v dubnu do Lužických hor, 3.B a 5.B si vybrala k pobytu kraj Vysočina. Děti z 5.A strávily týden v Radvánci u Nového Boru.
Ve čtvrtek 11.6. si všechny děti užily báječnou atmosféru aktivního sportovního zápolení i povzbuzování finišujících sportovců na tradičním Lysolajském běhu. Letos se zúčastnily i „přespolní“ – děti ze ZŠ Mikoláše Alše ze Suchdola a ZŠ v Horoměřicích.
18.6. si vyzkoušeli deváťáci obhajobu absolventských prací. Na veřejné prezentaci přesvědčili posluchače (žáky a učitele od pátých do devátých tříd) o skvělé připravenosti na středoškolské studium.
Odpoledne si děti i paní učitelky zavzpomínaly na  Anglii a při Čaji o páté se podělily s rodiči o své bohaté zážitky z květnového pobytu.

IMG_9617Ve čtvrtek 25.6. se školáci a učitelé na slavnostním setkání v tělocvičně rozloučili s letošními deváťáky. Slavnosti byli přítomni i významní hosté – pan starosta Petr Hlubuček a olympionik Roman Šebrle, který ocenil nejlepší sportovce naší školy.

Všichni na konci určitého období bilancují, ve škole je to stejné a přesto trochu jiné – školní život má jeden úžasný bonus – PRÁZDNINY. Přejeme krásné a slunné léto všem.