Jazykově poznávací pobyt v Berlíně 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVe dnech 16. a 17. května se někteří žáci ze sedmé, osmé a deváté třídy zúčastnili jazykově poznávacího pobytu v Berlíně.

Celkem jelo 21 dětí. Účelem zájezdu bylo ověřit si jazykové znalosti a poznatky v přirozeném německy hovořícím prostředí, seznámit se s historickými a architektonickými dominantami Berlína a navštívit jedno z největších technických muzeí v Evropě, kde si žáci mohli prakticky vyzkoušet své znalosti z chemie, přírodopisu, fyziky a dalších oborů.

Skupina byla ubytována v západní části Berlína v hostelu Amstel. První den byl naplněn prohlídkou města, trasa začínala ve slavné berlínské ulici Unter den Linden, která je ohraničena Braniborskou bránou na jedné straně a zakončena Berlínským dómem na straně druhé. Od Braniborské brány se skupina vydala k slavné historické budově Reichstagu. Následně jsme navštívili Alexandrovo náměstí s vysílací věží, radnici, Neptunovu kašnu, Pergamonské muzeum a Humboldtovu univerzitu.

Druhý den byl zcela věnován prohlídce technického muzea a prakticky zaměřeného Science centra. Zbývající čas využili žáci k nákupům a občerstvení.

Jsme přesvědčeni, že pro žáky byl zájezd přínosný a obohacující o nové zkušenosti a zážitky.

Zde vybíráme z příspěvků našich žáků:

„V Německu jsem si to velice užila. Celá země je více napřed než naše. Němci tolik nespěchají, jsou zdvořilí, ale nejvíce se mi na nich líbí jejich respekt k různým kulturám.

Celá návštěva byla příjemná a mně osobně se velice líbila.“
Karolína

„K výletu nemám výhrady, byl super po všech stránkách. Velmi se mi líbila výstava v muzeu a chození po městě. Vždy byla chvíle, kdy jsme se všichni smáli.“
Filip

„Výlet byl nádherný. I když byl krátký, tak se mi líbil. Cesta byla příjemná a utíkala rychle. Město bylo čisté a pěkné. Hotel mě ale zklamal. Nebyl to hotel, ale hostel. I tak mě výlet bavil a budu na něj vzpomínat.“
Marcel