Den s integrovaným záchranným systémem 2016

IMG_0230V pátek 10. června se v  naší škole uskutečnil den s integrovaným záchranným systémem který pro nás zorganizoval Úřad městské části Praha 6.

Děti se během dopoledne seznámily se všemi složkami IZS, viděly ukázky jejich práce a samy si mohly některé činnosti prakticky vyzkoušet. Bylo vytvořeno několik stanovišť (Hasiči, Policie ČR, Armáda ČR, Městská policie ČR, Zdravotní příprava, Civilní obrana, Bezpečný internet, Extremismus), na nichž se třídy střídaly podle předem připraveného rozpisu. Ukázka výcviku policejních psů byla společná pro všechny žáky školy. Jednotlivá stanoviště se i přes obtížnou situaci s omezením stavebními pracemi povedlo rozmístit do budovy školy a parku Kaménka.

Den IZS se velice povedl, akce se ukázala jako velmi přínosná a užitečná, děti i učitelé kladně hodnotili skvělou organizaci, profesionalitu a přátelskou atmosféru. Na oplátku jsme i my dostali od organizátorů pochvalu za zvídavé a ukázněné děti, vytvoření harmonogramu a příjemného zázemí pro členy IZS.

Hodnocení akce Den s IZS žáky:

Páteční program se mi líbil. Ze všech témat se mi nejvíce líbila přednáška o extremismu. Hezké ozvláštnění byla ukázka výcviku policejních psů. Ve třídě 1.B probíhala přednáška o kyberšikaně a byli jsme seznámeni s tím, že je internet nebezpečný. Všechna témata pro nás byla něčím přínosná, dozvěděli jsme se o všech profesích (policie, hasiči, záchranná služba, armáda).

Bylo to poučné a přínosné, takovéto akce by se měly konat častěji. Líbilo se mi asi úplně všechno. Tento den jsem si moc užil.

Líbila se mi prezentace o extremismu, policii, armádě a hasičích. Dobré bylo to, že jsme si mohli potěžkat a zkusit jejich výstroj a techniku. Lidi z IZS byli super, milí a navíc jsme se jich mohli zeptat na jakoukoliv otázku.

Den s IZS byl skvělý. Rád bych vyzdvihl skvělou organizaci a přípravu. U různých složek jsme se dozvěděli zajímavé informace a na něco jsme si mohli i sáhnout. Velmi obohacující byla nauka o bezpečnosti internetu, který všichni každý den používáme. Doufám, že tu ještě někdy den s IZS bude.

Celý páteční den se mi moc líbil. U hasičů jsme viděli i vůz, armáda nám ukázala zbraně a veškeré vybavení. Nejvíce se mi líbila přednáška o armádě. U policie jsme si mohli vyzkoušet vybavení, armáda nám půjčila některé zbraně. Líbilo se mi i představení se psy. Povídání o výcviku psů bylo velmi přínosné.